چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم؟

چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم؟

انگشتان کج پا ممکن است در بدو تولد وجود داشته باشد یا بعداً در طول زمان ایجاد شود که این بیماری اگر شدید نباشد مشکلی ایجاد نمی کند اما باعث ایجاد ناراحتی در ساق پا می شود و در موارد شدید باعث درد و ایراد در راه رفتن ایجاد می شود و ظاهر نامطلوبی نیز ایجاد می کند و در ادامه مقالات هالوكس والگوس قصد داریم تا به سوال چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم؟ پاسخ دهیم.

چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم؟

شرایط خاصی برای انگشتان پا و مچ پا وجود دارد که باید بین مدیریت علائم و اصلاح وضعیت ایجاد کننده آنها تصمیم گرفت. در مورد درمان انگشت کج پا چنین است و ما اغلب می ‌توانیم مراقبت‌های محافظه‌ کارانه ارائه دهیم و علائم دردناک یا ناراحت ‌کننده را تسکین دهیم، اما همچنین می ‌توانیم اقدامات جراحی لازم برای اصلاح وضعیت و بازگرداندن انگشت آسیب‌ دیده را به موقعیت طبیعی خود انجام دهیم. بیایید با نگاهی به گزینه های مراقبت محافظه کارانه برای درمان انگشتان کج پا شروع کنیم، از جمله:

 • تغییر در کفش
 • پدهای انگشتان پا و کفی
 • دارو
 • کشش انگشتان پا

تغییر کفش از کفش‌های نامناسب به ‌ویژه زمانی که کفش‌ها بیش از حد تنگ هستند و کفش هایی که پهن هستند می‌توانند به تسکین آن کمک کنند. پدهای انگشتان پا که در داخل کفش قرار می ‌گیرند و برای راحتی بیشتر بالشتک‌های بیشتری را فراهم می‌کنند ویا می ‌توانند به توزیع مجدد نیروها روی پای آسیب ‌دیده کمک کنند.

دارو برای برخی از بیماران و برای تسکین علائم درد تجویز می شود و کشش می تواند به کاهش درد در موارد خفیف انگشت کج پا کمک کند. وقتی آن را به عنوان بخشی از درمان شما توصیه می کنیم، مطمئن خواهیم شد که می دانید برای تسکین بهینه چه نوع کشش هایی را انجام دهید.

روش معمول در اینجا این است که ابتدا از گزینه های درمانی غیرجراحی استفاده کنیم و مشخص کنیم که آیا آنها می توانند به اندازه کافی مشکل را برطرف کنند. اما مواردی نیز وجود دارد که روش‌های جراحی بهترین انتخاب برای ارائه بهینه‌ ترین تسکین درد مورد نیاز بیماران است.

اگر انگشتان کج پا با گذشت زمان سفت شوند، جراحی تنها گزینه ای است که جواب می دهد و از روش‌های جراحی می ‌توان برای تنظیم مجدد تاندون‌ها، تغییر موقعیت انگشت پا، ویا برداشتن بافت استخوانی آسیب دیده یا تغییر شکل یافته استفاده کرد. در اکثریت قریب به اتفاق موارد، این کار به صورت سرپایی انجام می شود و شما در همان روز با دستورالعمل های بعد از عمل به خانه می روید.

علت کج شدن انگشت پا

علت کج شدن انگشت پا

علت کج شدن انگشت پا

کفش های تنگ رایج ترین دلیل این مشکلات پا هستند و پوشیدن کفش های تنگ می تواند باعث عدم تعادل عضلات در انگشتان پا شود. اگر کفشی به انگشت پا فشار بیاورد و برای مدت طولانی در حالت خمیده بماند، ماهیچه ها سفت می شوند و تاندون‌ها کوتاه یا منقبض می شوند. این کار باعث می شود که انگشت شست پا سخت تر شود. با گذشت زمان، ماهیچه های ساق نمی توانند انگشتان پا را صاف کنند، حتی زمانی که کفش خود را نمی پوشید. این مشکلات انگشت در طول سال‌ها ایجاد می شود و در بزرگسالان رایج است. زنان بیشتر از مردان در معرض خطر هستند زیرا بیشتر از کفش‌های باریک یا پاشنه بلند استفاده می کنند.

بهترین راه حل های صاف کردن انگشت پا

اکنون که می دانید کج شدن انگشتان پا چیست و چگونه ایجاد می شود، خوب است به سوال اصلی یعنی نحوه صاف کردن انگشتان کج بپردازیم و چند روش بسیار موثر برای اصلاح این حالت معرفی کنیم. برخی از بهترین راه حل های ممکن برای درمان انگشتان کج به شرح زیر است:

 • پوشیدن کفش مطلوب و استاندارد
 • ورزش کردن
 • جراحی تخصصی

پوشیدن کفش‌های غیر استاندارد یکی از مواردی است که باعث کوچک شدن انگشتان پا می شود و این کفش‌ها هماهنگی و تناسب کامل با وضعیت پای فرد دارد، هیچ فشاری به پا وارد نمی کند، انگشتان آن کاملا باز است و باعث روی هم افتادن انگشتان پا نخواهد شد.

بهترین راه حل های صاف کردن انگشت پا

بهترین راه حل های صاف کردن انگشت پا

راه حل های دیگری که می توان برای درمان مشکل کج شدن انگشتان پا ارائه داد ورزش و انجام برخی تمرینات ورزشی است. تمرینات پیشنهادی به فرد کمک می کند تا انگشتان پا را تقویت کند و انعطاف عضلاتی که این انگشتان پا را می پوشانند حفظ کند. کشیدن انگشتان پا یا خم کردن آن ها و همچنین بازکردن آن‌ها از هم از جمله تمریناتی است که می توان به عنوان پاسخی مناسب به این سوال که چگونه کج شدن انگشتان پا را اصلاح کرد، پیشنهاد داد.

اگر بخواهیم پاسخی بسیار مختصر به این سوال بدهیم که چگونه انگشتان کج را صاف کنیم، می توانیم ساخت کفش طبی را پیشنهاد دهیم. این کفش ها پاها را در شرایط استاندارد و معمولی قرار می دهند و از هر گونه فشاری به پا پیشگیری می کنند. به مخاطبانی که به دنبال پاسخ “چگونه کج شدن انگشتان پا” را اصلاح کنیم، باید بگوییم که این ایراد می تواند به کف پا نیز آسیب برساند، یادتان باشد این ایراد در هر زمانی ممکن است رخ دهد و سن خاصی برای آن وجود ندارد.

آیا جراحی نیز می تواند پاسخ خوبی برای این سوال باشد که چگونه انگشتان کج را صاف کنیم؟

در ادامه پاسخ به این پرسش که چگونه کج شدن انگشتان پا را صاف کنیم، خوب است در مورد یکی دیگر از روش های درمانی این عارضه یعنی جراحی صحبت کنیم. معمولاً در جایی که مشکل انگشتان پا زیاد باشد، دکتر جراحی را تجویز می کند. زمانی که روش های دیگری که در بالا معرفی کردیم باعث کاهش درد نمی شود، دامنه حرکتی انگشتان پا بسیار محکم می شود و فرد قادر به حرکت دادن مفصل انگشتان پا نیست. اینجاست که جراحی ضروری می شود.

بعضی از  اقداماتی که در این جراحی انجام می شود به شرح زیر است:

 • برداشتن بخشی از استخوان انگشت
 • خشک کردن مفصل انگشت
 • برش و جداسازی بافت های نگهدارنده انگشتان پا

سخن پایانی

در این مقاله به شکل جامع در مورد چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم؟ و به چه صورت انگشتان کج پا را صاف کنیم؟ بیان شد و شما می توانید اقدامات لازم را برای درمان این مشکل انجام دهید.

سوالات متداول درباره چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم؟

 1. بهترین راه حل های درمان کجی انگشت پا چه می باشد؟
  استفاده از کفش های مناسب، عمل جراحی، فیزیوتراپی و غیره از روش های درمان کج بودن انگشت پا می باشد.
 2. رایج ترین دلیل کج شدن انگشت پا چه می باشد؟
  کفش های تنگ رایج ترین دلیل این مشکلات پا هستند و پوشیدن کفش های تنگ می تواند باعث عدم تعادل عضلات در انگشتان پا شود.
 3. جراحی های کج شدن انگشت پا چه مواردی را حذف می کند؟
  روش‌های جراحی می ‌توان برای تنظیم مجدد تاندون‌ها، تغییر موقعیت انگشت پا، ویا برداشتن بافت استخوانی آسیب دیده یا تغییر شکل یافته استفاده کرد.
4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو نوبت