درمان هالوکس والگوس با لیزر

درمان هالوکس والگوس با لیزر

هالوکس والگوس به شکلی است که در آن انگشت شست پا دارای یک برآمدگی بیرون زده در قسمت داخلی پا است. این برآمدگی زمانی اتفاق می‌افتد که ردیف پای شما تغییر می ‌کند و باعث می‌شود انگشت شست پا به سمت انگشتان کوچک ‌تر حرکت کند. درد می تواند به خاطر فشار ناشی از برآمدگی روی انگشت شست پا به انگشت دوم شما ساییده شود، ایجاد گردد. علاوه بر این، گاهی اوقات درد می‌تواند در ناحیه‌ی کف پا به دلیل هم ‌ترازی نامناسب انگشت شست پا رخ دهد که در این مطلب از سایت قصد داریم تا شما را با درمان هالوکس والگوس با لیزر آشنا کنیم.

همین ابتدا این موضوع را به صورت شفاف به بیماران عرض کنیم:

هالوکس والگوس با لیزر درمان نمیشود

مواردی که در اینترنت و فضای مجازی مشاهده میکنید، پایه و اساس علمی ندارد. لذا تقاضا داریم برای درمان هالوکس والگوس فقط به پزشک متخصص مراجعه کنید.

درمان هالوکس والگوس با لیزر

لیزر درمانی MLS به دلیل امنیت و اثربخشی، یک درمان غیر تهاجمی درد پا برای هالوکس والگوس است (فقط در برخی موراد بسیار ضعیف نتایجی دیده شده ولی علم پزشکی کلا استفاده از لیزر را برای درمان این بیماری رد میکند). این شیوه درمانی با لیزر پا ضمن افزایش تحرک، درد و التهاب را به حداقل می رساند. ثابت شده است که این مشکل با لیزر درمانی باعث بهبود درد کمر و مفاصل، رگ به رگ شدن و کشیدگی، آسیب‌های تاندون و رباط و التهاب می‌شود. بیمارانی که تحت لیزر درمانی قرار می‌گیرند معمولاً نتیجه 1-3 جلسه درمانی را دارند که جلسات آن تنها 10-20 دقیقه زمان می برد.

مزایای درمان هالوکس والگوس با لیزر نسبت به جراحی‌های دیگر چیست؟

توجه کنید که استفاده از لیزر به هیچ وجه توسط متخصصین پا تایید نمیگردد و این بیماری با لیزر درمان نمیگردد.

 • بدون نیاز به بیهوشی (جراحی با بی حسی موضعی)
 • نیازی به بستری شدن نیست
 • عدم وجود زخم و بخیه بعد از عمل هالوکس والگوس
 • عدم وجود درد در حین و بعد از جراحی
 • بازگشت سریع به فعالیت های روزانه

آیا هالوکس والگوس بعد از جراحی با لیزر دوباره رشد می کنند؟

میزان رشد این مشکل حدود 20 درصد می باشد و درد خفیف هالوکس والگوس توسط اکثر بیماران به خوبی تحمل می شود و رشد قابل توجه بیماری باعث مشکلاتی می شوند و نیاز به جراحی بیشتر دارند، بسیار کمتر دیده می شوند. اگر هالوکس والگوس در زمان جراحی به طور کامل اصلاح نشود یا از روش اشتباه استفاده شده باشد، ممکن است دوباره رشد کند، همچنین اگر بیماران دستورالعمل های بعد از عمل را به دقت دنبال نکنند، ممکن است رخ دهد.

هالوکس والگوس بعد از جراحی با لیزر رشد می کنند؟

هالوکس والگوس بعد از جراحی با لیزر رشد می کنند؟

چرا رفع هالوکس والگوس توسط لیزر ترجیح داده می شود؟

درمان هالوکس والگوس با لیزر ترجیح داده نمی شود زیرا اندازه آن ها کاهش نمی یابد و برش های کوچک مورد نیاز برای جراحی لیزر هالوکس والگوس می تواند به میزان اندکی اندازه آن را محدود کند.

کاهش زمان عمل و بستری شدن در بیمارستان جزء معدود مزیت های این درمان است که جراحی هالوکس والگوس کم تهاجمی را می توان تنها در 15 دقیقه انجام داد و این روش به صورت سرپایی انجام می شود که به شما امکان می دهد تنها چند ساعت پس از جراحی کلینیک را ترک کنید. عوارض محدود جراحی از راه پوست این مزیت را دارد که نیازی به برش‌های بزرگ نیست و در نتیجه خطر عفونت را محدود می کند.

 

قطعا برای درمان به پزشک متخصص مراجعه کنید و توجه کنید که روش درمان با لیزر برای هالوکس والگوس بی فایده است.

رفع هالوکس والگوس به کمک لیزر

آیا رفع هالوکس والگوس با لیزر ترجیح داده می شود؟

علم پزشکی این روش را کارآمد نمیداند اما، اندازه جای زخم و درد با لیزر محدود می شود و جراحی معمولی مستلزم آن است که جراح برش هایی به اندازه کافی برای دسترسی به استخوان و بافت ایجاد کند. این برش‌های بزرگ می ‌تواند منجر به عوارض خاصی مانند: خونریزی قابل توجه جراحی، درد شدید، زخم‌های نامناسب، افزایش خطر عفونت شود. به لطف برش‌های کوچک جراحی لیزر هالوکس والگوس، بافت‌ها کمتر مورد حمله جراحی قرار می‌ گیرند که باعث کاهش درد پس از عمل، بهبودی سریع ‌تر، کاهش بی ‌حرکتی، کاهش خطر عفونت و کاهش اندازه هالو والگوس می ‌شود.

چه زمانی باید جراحی هالوکس والگوس با استفاده از جراحی لیزر انجام شود؟

در صورت وجود هالوکس والگوس، عملاً در همه موارد می توان جراحی لیزر را ارائه داد و برای درمان هالوکس والگوس هرگز دیر نیست، از سوی دیگر، پذیرش زودهنگام و سریع مسئولیت به میزان قابل توجهی تسهیل می شود.

اگر شک دارید و نمی دانید چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید، درد یک شاخص عالی است. به محض اینکه درد یا ناراحتی در جلوی پا دارید، دیدن سریع شما مهم است، در واقع، هالوکس والگوس همیشه خود به خود به سمت تشدید خود پیش می رود. هرچه زودتر هالوکس والگوس مدیریت شود، عمل کردن آسان ‌تر خواهد بود و برعکس، هالوکس والگوس پیشرفته می ‌تواند منجر به ظهور سایر آسیب‌‌ها و بد شکلی‌ها مانند پنجه انگشتان پا یا پرتوهای جانبی شود.

درمان زودرس هالوکس والگوس عمل جراحی هالوکس والگوس را با جراحی لیزر آسان تر می کند، هر چه تغییر شکل بیشتر باشد، انجام این روش جراحی دشوارتر خواهد بود و سایر تکنیک‌های دردناک تر و تهاجمی تر را می توان مانند جراحی معمولی در نظر گرفت.

درمان هالوکس والگوس با لیزر به چه شکل است؟

جراحی لیزر یکی از نوآورانه ترین تکنیک ها در پزشکی است و امروزه با شکوفایی تکنولوژی مدرن، از این تکنیک برای جراحی های مختلف استفاده می شود اما در درمان هالوکس والگوس از لیزر استفاده نمیشود. به همین دلیل است که بسیاری از افراد با مشکلات هالوکس والگوس شروع به این سوال نموده اند که آیا می توان از روش حذف لیزر برای مشکل آنها نیز استفاده کرد.

لیزر یک دستگاه قدرتمند است که می تواند برای اهداف مختلف استفاده شود و با محدود کردن کانون نور با شدت بالا کار می کند که امکان برش فوق العاده دقیق هر ناحیه مورد نظر را فراهم می کند. حرارتی که لیزر تولید می کند بافت را منعقد می کند که منجر به خونریزی کمتر می شود و این مزیت نهایی نسبت به سایر روش‌های مرسوم است.

درمان هالوکس والگوس با لیزر چگونه است؟؟

درمان هالوکس والگوس با لیزر

با این حال، روش حذف لیزر بهترین گزینه برای بافت نرم است به همین دلیل است که مزایای این روش برای جراحی هالوکس والگوس به نوعی محدود است. برای شروع، مهم است که بدانید هالوکس والگوس‌ها ثابت هستند که این یکی دیگر از مسائل احتمالی است و لیزر بیشتر برای برداشتن استفاده می شود.

آیا اين روش از جراحی باز بهتر است؟

به دلیل بی نتیجه بودن این کار، جواب خیر میباشد.

یکی از مزیت های مهم روش درمانی لیزر، زمان بسیار کوتاه عمل جراحی بوده و بیمار حداکثر 4 الی 5 ساعت در بیمارستان بستری خواهد بود. این روش درمانی با بی حسی موضعی انجام شده و نیازی به بیهوشی طولانی مدت نسبت به جراحی باز ندارد. همچنین عوارض این نوع روش نسبت به جراحی باز به مراتب کمتر بوده و فرد می تواند پس از دوران نقاهت به فعالیت های روزمره خود مانند قبل، ادامه دهد. اما این روش اصلا توصیه نمیگردد.

سخن پایانی

در این مطلب از سایت در مورد درمان هالوکس والگوس با لیزر و مزایای درمان آن با روش لیزر توضیح داده شد که چرا نمیتوانید برای درمان از لیزر استفاده نمایید.

سوالات متداول درباره درمان هالوکس والگوس با لیزر

 1. آیا رفع این بیماری با لیزر ترجیح داده می شود؟
  درمان هالوکس والگوس با لیزر ترجیح داده نمی شود زیرا اثر گذاری اندکی دارد و جراحی قطعا راهکار بهتری است.
 2. مزیت جراحی با لیزر هالوکس والگوس چیست؟
  مزیت خاصی ندارد مگر اینکه فقط اینکه برش‌های کوچک جراحی لیزر هالوکس والگوس، بافت‌ها کمتر مورد حمله جراحی قرار می‌ گیرند که باعث کاهش درد پس از عمل، بهبودی سریع ‌تر، کاهش بی ‌حرکتی، کاهش خطر عفونت و کاهش اندازه هالو والگوس می ‌شود.
 3. مزیت درمان زود رس این بیماری چیست؟
  درمان زودرس هالوکس والگوس عمل جراحی هالوکس والگوس را آسان تر می کند، هر چه تغییر شکل بیشتر باشد، انجام این روش جراحی دشوارتر خواهد بود.
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاین